თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა საერთაშორისო პროექტის INTEGRITY -ის მეორე კონსორციუმის შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს
მიმდინარე წლის 17-18 სექტემბერს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა საერთაშორისო პროექტის INTEGRITY -ის მეორე კონსორციუმის შეხვედრაში  მონაწილეობა მიიღეს. შეხვედრა შოთა მესხიას სახელობის ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა და პროექტით განხორციელებული აქტივობები იქნა განხილული. საქართველოსა და საზღვარგარეთის (ბრიტანელი, ირლანდიელი, შვედი და ავსტრიელი) უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა შუალედურ ანგარიშებთან ერთად სამომავლო მოქმედების გეგმები განიხილეს და შემდგომი საქმიანობის პრიორიტეტები განსაზღვრეს.
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი, თამარ ასლანიშვილი და პროექტის წევრი სოფიო არსენიშვილი ესწრებოდნენ.
პროექტი მიზნად ისახავს ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ისეთი პოლიტიკისა და მექანიზმების შემუშავებას, რომლებიც პლაგიატის შემთხვევების გამოვლენას, აღმოფხვრას და პრევენციას  შეუწყობს ხელს. „INTEGRITY“ ევროკავშირის მიერ ერასმუს პლუსის ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდა და   ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება.

Telavi State University Representatives participated in II Consortium Meeting of the International Project “INTEGRITY”
On September 17-18th of the current year, Telavi State University Representatives participated in II consortium meeting of the international project INTEGRITY. The meeting was held at Shota Meskhia State Teaching University of Zugdidi, where the activities implemented under the project had been discussed. Representatives of Georgian and Foreign (British, Irish, Swede and Austrian) Universities spoke about future working plans along with the interim reports and defined the future working priorities.
From Telavi State University the meeting was attended by the Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili and the project member Sophio Arsenishvili.
The project aims at making such policy and mechanisms at Georgian Higher Educational Institutions, which will promote plagiarism detection and prevention. “INTEGRITY” project is funded by the European Union within the framework of “Erasmus +” institutional development grants contest 2017. It is being implemented under the coordination of Ilia State University.