2019-2020 სასწავლო წლის სასტიპენდიო პროგრამები
10 დეკემბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, უნგრეთის საელჩოს მისიის უფროსის მოადგილემ, ანიკო ფარკაშიმ, ტემპუსის საზოგადოებრივი ფონდის (Tempus Public Foundation) წარმომადგენლებთან ერთად, უნგრეთის 2019-2020 სასწავლო წლის სასტიპენდიო პროგრამებთან დაკავშირებით, საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
უნგრეთის მთავრობის სტიპენდია- “Stipendium Hungaricum”- 2013 წელს უნგრეთის მთავრობის მიერ დაარსდა. პროგრამაში ამჟამად, ოთხი კონტინენტის მასშტაბით, 50-ზე მეტი  პარტნიორი ქვეყანაა ჩართული.
პროექტის პარტნიორები არიან: უნგრეთის მხრიდან - ტემპუსის  საზოგადოებრივი  ფონდი და საქართველოს მხრიდან - სსიპ - განათლების საერთაშორისო ცენტრი.
სასტიპენდიო პროგრამა მიზნად ისახავს ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის, დოქტორანტურის და ინტეგრირებული ხუთწლიანი მაგისტრატურის   საქართველოს 80 სტუდენტის   სწავლის დაფინანსებას.
განათლების საერთაშორისო ცენტრი აღნიშნულ პროგრამას 2017 წლიდან ახორციელებს. დღემდე პროგრამით საქართველოს ასზე მეტმა მოქალაქემ ისარგებლა.

Deputy Head of the Mission, Consul of the Embassy of Hungary, Ms. Anikó Farkas along with Tempus Public Foundation representatives conducted informational meeting at Iakob Gogebashvili Telavi State University on December 10th. The meeting dealt with the scholarship programmes of Hungary for the academic year 2019-2020.
Hungarian Government Scholarship “Stipendium Hungaricum” was launched in 2013 by the Hungarian Government. The programme covers more than 50 partner countries throughout four continents.
Project partners are: Tempus Public Foundation from Hungarian side and LEPL International Education Center from Georgian side.
Scholarship Programme aims at funding 80 Georgian students’ studies on Bachelor, Master, Doctoral and integrated five-year Master cycles.
International Education Center has been implementing the abovementioned programme since 2017. More than hundred citizens of Georgia had already benefited from the programme.