განათლებისა და დასაქმების გამოფენა თელავში
26 თებერვალს თელავში, ვაჟა-ფშაველას სახელობის სახელმწიფო დრამატულ თეატრში,  განათლებისა და დასაქმების გამოფენა „მომავალი შენია“ -2016 გაიმართა. ღონისძიების ორგანიზატორების განცხადებით, პროექტის მიზანია მოსწავლე-ახალგაზრდებისთვის პროფესიული არჩევანის გაადვილება და მათი დასაქმება.
გამოფენაზე რეგიონში მოქმედ სხვადასხვა პროფილის დამსაქმებელ ორგანიზაციებს  სამუშაოს მაძიებლებთან უშუალო კონტაქტის საშუალება ჰქონდათ.
პროექტში მონაწილეობა მიიღო და პრეზენტაცია გამართა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტმა. თესაუ-ს წარმომადგენლებმა დაინტერესებულ პირებს პროფესიული და აკადემიური განათლებისა და შრომით ბაზარზე არსებული ვაკანსიების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
ღონისძიებას განათლების და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი  და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები  დაესწრნენ.
აღნიშნული პროექტი, საქართველოს მასშტაბით, უპრეცენდენტოა და დღემდე მხოლოდ კახეთის რეგიონში ბიბერახი-თელავის პარტნიორობის კომიტეტის ინიციატივით ხორციელდება.  მისი მიზანია, ხელი შეუწყოს რეგიონის ადამიანური რესურსების გაძლიერებას და „ტვინების გადინების“ შეჩერებას, რაც რეგიონის სოციალურ და კულტურულ განვითარებას აფერხებს.

Education and Career Fair in Telavi
Education and Career Fair “future4you”- 2016 took place at Telavi Vaja-Pshavela State Dramatic Theatre on February 26th. According to the organizers, the project aims to help students in choosing their future profession and find jobs easily.
Different regional organizations had an opportunity to have direct contact with job seekers.
Iakob Gogebashvili Telavi State University was actively involved in the project. Tesau representatives made a detailed presentation on professional and academic education and labor market vacancies.
The event was attended by Deputy Minister of Education and Science – Ketevan Natriashvili, Telavi State University Rector and local authority officials.
The abovementioned project is an unprecedented one on a national scale that is implemented only in Kakheti Region on Biberach-Telavi Partnership Committee initiative. It aims at promoting enhancement of regional human resources and termination of “brain drain” hindering social and cultural development of the region.