,,ერასმუსი“-ს სტუდენტური ქსელის წარმომადგენლები თესაუ-ში
ქსელის პრეზიდენტი  და ვიცე-პრზეზიდენტი უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთერთობების სამსახურის ხელმძღვანელებს და სტუდენტებს ESL-ის საქმიანობის და სამომავლოდ დაგეგმილი პროექტების შესახებ ესაუბრნენ.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, სტუდენტური ქსელი ევროკომისიის მიერ უცხოეთში, გაცვლითი პროგრამების ფარგლებში, სასწავლებლად  წასულ სტუდენტთა დასახმარებლად შეიქმნა.  ESL საერთაშორისო, ნაციონალურ  და ლოკალურ დონეზე სხვადასხვა სახის  სოციალურ და ეკონომიკურ აქტივობებს 38 ქვეყანაში ახორციელებს.
თესაუ-ს სტუდენტებმა ინფორმაცია გაცვლითი პროგრამების და იმ პროცედურების შესახებ მოისმინეს, რაც ახალგაზრდების საერთაშორისო პროექტებში ჩართვისთვის აუცილებელია.
როგორც ,,ერასმუსი“-ს (ESL)  საერთაშორისო ქსელის წარმომადგნლებმა აღნიშნეს, უახლოეს მომავალში დაგეგმილია თესაუ-ს სტუდენტებისთვის ტრენინგების ჩატარება, რომლებიც შემდგომ  უნივერსივერსიტეტის სტუდენტებს დაატრენინგებენ.

“Erasmus” Student Network Representatives at Tesau
The Network president and vice-president introduced ESL activities and future projects to the University International Relations Office staff and students.
During the meeting, it was mentioned that the Student Network is created by the European Committee in order to help students departed abroad for study purposes under the exchange programmes. ESL fulfills different social and economic activities in 38 countries on an international, national and local level.
Tesau students got information about exchange programmes and those procedures necessary for involving students in different international projects.
As the “Erasmus” (ESL) International Network representatives denoted, trainings are planned to be given to Tesau students, who will train the University students afterwards.