Erasmus+DITECH-ის პროექტის მესამე ეროვნული შეხვედრა თელავში
2021 წლის 15-16 ნოემბერს, თელავის იაკობ გოგებაშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტში  ევროკავშირის Erasmus+ პროექტის DITECH მესამე ეროვნული შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრის მუშაობაში  პროექტში ჩართული საქართველოს უნივერსიტეტები და  მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი მონაწილეობდნენ.
შეხვედრა გახსნა პროექტის ნაციონალურმა კოორდინატორმა, ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორმა, იზაბელა პეტრიაშვილმა.  შეხვედრის მონაწილეებს მიესალმა თელავის იაკობ გოგებაშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პრორექტორი, პროფ. ალექსანდრე მოსიაშვილი. ორი სამუშაო დღის მანძილზე  ჩატარდა მნიშვნელოვანი სამუშაოები და მომზადდა საფუძველი პროექტის მომდევნო ეტაპის განხორციელებისთვის. პროექტის ინსტიტუციურმა მენეჯერებმა ისაუბრეს ნაციონალურ დონეზე პროექტის მონიტორინგის შედეგების შესახებ. პრეზენტაციების სახით წარმოდგენილი იქნა საკითხავი მასალები საბაკალავრო და სამაგისტრო ონლაინ სასწავლო კურსებისთვის, ინფორმაცია პროგრამული უზრუნველყოფის,  საინფორმაციო ბიულეტენის მომზადების, პროექტის ხარისხის მართვისა და დისემინაციის განხორციელებული და დაგეგმილი  სამუშაოების შესახებ.  პროექტის ფინანსურმა მენეჯერმა  მიმდინარე ფინანსურ საკითხებზე ინდივიდუალური შეხვედრები გამართა პარტნიორებთან  და ისაუბრა უნივერსიტეტების მიერ პროექტის ფარგლებში შეძენილი ტექნიკისა და სხვა განსახორციელებელი ფინანსური აქტივობების  შესახებ.
DITECH-ის პროექტის მესამე ეროვნული შეხვედრა, ორი დღის მანძილზე,  დატვირთული სამუშაო  გეგმის მიხედვით, დისკუსიისა და თითოეულ საკითხზე კოლეგიალური მსჯელობის ფორმატში წარიმართა.  კონფერენციის ბოლო სხდომაზე დაიგეგმა პროექტის ფარგლებში  განსახორციელებელი მომდევნო აქტივობები: სახელმძღვანელო რიდერების სრული ვერსიის შემუშავება, პროექტის ხარისხის მართვისა და დისემინაციის სამომავლო გეგმები.

The third national meeting of the DITECH project in Telavi
On November 15-16, 2021, the national meeting of the EU Erasmus+ project DITECH was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University team. Georgian universities involved in the project and the National Center for Teacher Professional Development participated in the meeting.
The conference was opened by Izabella Petriashvili, Professor of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, the national coordinator of the project. The conference participants were welcomed by Prof. Alexander Mosiashvili, the Vice Rector of Iakob Gogebashvili Telavi  State University. Significant work was carried out over two working days and the groundwork was laid for the next phase of the project. The institutional managers of the project reported about the results of the project monitoring at the national level, presented materials for the readers of online BA and MA courses, provided information about the implemented and planned work on software, newsletter preparation, project quality management and dissemination. The project financial manager held individual meetings with partners on current financial issues and talked about the equipment and other implementing financial activities acquired by the universities within the framework of the project.
For two days, the third national conference of the DITECH project, according to the busy work plan, was held in the format of discussion and collegial conversation on each issue. At the last session of the conference, the next activities to be implemented within the project were planned, the full version of the readers was developed, and the future plans for project quality management and dissemination were planned.