ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტ DUGEOR-ის ფარგლებში, კიდევ ერთი შეხვედრა შედგა
ფორუმი - მრგვალი მაგიდა, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის DUGEOR-ის ფარგლებში, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ჩატარდა.
შეხვედრა სამი ნაწილისაგან შედგებოდა. პირველ ნაწილში ფორუმის მონაწილეებმა პროექტის ზოგადი მიმოხილვა და დუალური განათლების ზოგადი გამოწვევების შესახებ, პრეზენტაცია მოაწყვეს.
ფორუმის მეორე და მესამე ნაწილი კი, უცხოეთის გამოცდილებისა და ქართული შრომის ბაზრის საჭიროებების კვლევის ანალიზს დაეთმო.
ფორუმზე განხილულ იყო დუალურ სწავლებასთან მიმართებაში, პროექტში მონაწილე ქართული უმაღლესი სასწავლებლებისა და ქართული კომპანიების ხედვაც.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პროექტის პარტნიორი ქართული უნივერსიტეტები და კომპანიები, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმონმადგენლები.
ფორუმის მუშაობა ჰიბრიდულ რეჟიმში მიმდინარეობდა. დასასრულს, მოწვეული სტუმრების მონაწილეობით, დისკუსია გაიმართა.
ფორუმს საქართველოს სხვა უნივერსიტეტებისა და კომპანიების წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ.
ფორუმის მიზანი, დუალურ უმაღლეს განათლებაში უცხოეთის გამოცდილების გაზიარება და ქართული შრომის ბაზრის საჭიროებების კვლევის შედეგების წარდგენა იყო.

Another meeting was held within the framework of the DUGEOR project funded by the European Commission
The forum - Round Table, within the framework of the DUGEOR project funded by the European Commission, was held at the Technical University of Georgia.
The meeting consisted of three parts. In the first part, the participants of the forum organized a general overview of the project and a presentation about the general challenges of dual education.
The second and third parts of the forum were devoted to the analysis of foreign experience and the research of the needs of the Georgian labor market.
The forum also discussed the vision of Georgian higher education institutions and Georgian companies participating in the project in relation to dual education.
The meeting was attended by project partner Georgian universities and companies, representatives of the Ministry of Education and Science and the National Center for Quality Enhancement.
The work of the forum was carried out in a hybrid mode. In the end, a discussion was held with the participation of the invited guests. The forum was also attended by representatives of other universities and companies of Georgia.
The purpose of the forum was to share the foreign experience in dual higher education and to present the results of the research into the needs of the Georgian la