თესაუში აკადემიური კეთისინდისიერების ცენტრმა საინფორმაციო შეხვედრა ჩაატარა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში აკადემიური კეთილსინდისიერებისა და სტუდენტთა კონსულტაციის ცენტრმა საინფორმაციო შეხვედრა- ტრენინგი ჩაატარა.
შეხვედრა, რომელსაც უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტები ესწრებოდნენ, პლაგიატისა და წყაროების დამოწმების წესს შეეხებოდა.
ტრენინგი აკადემიური. კეთილსინდისიერებისა და სტუდენტთა კონსულტაციის ცენტრის ხელმძღვანელმა, ასოცირებულმა პროფესორმა, ნინო კახაშვილმა და სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა, ლალი ძამუკაშვილმა ჩაატარა.
შეხვედრას ესწრებოდა და განხილვის პროცესში ჩართული იყო, კავკასიის კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელი, პროფესორი, თენგიზ სიმაშვილი.
შეხვედრა საერთაშორისო პროექტის „ETHICS“ ფარგლებში ჩატარდა.
აკადემიური კეთლსინდისიერების სტანდარტებთან დაკავშირებულ სხვადასხვა საკითხებზე, შეხვედრები გაგრძელდება.

The Center for Academic Integrity held an information meeting at TESAU
The Academic Integrity and Student Counseling Center held an informational meeting-training at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The meeting, which was attended by students of the Faculty of Humanities of the university, was about the method of plagiarism and verification of sources.
The training was conducted by the head of the Center for Academic Integrity and Student Counseling, Associate Professor Nino Kakhashvili and Associate Professor of the Faculty of Social Sciences, Business and Law, Lali Dzamukashvili.
Tengiz Simashvili, head of the Caucasus Research Center, professor, attended the meeting and was involved in the discussion process.