თესაუს წარმომადგენლები ENRICHER-HUB-ის პირველ ტრენინგს დაესწრნენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ევრკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის, ENRICHER-HUB-ის პირველ ტრენინგში მონაწილეობდნენ.
შეხვედრა პროექტის ერთ-ერთ პარტნიორ, აკაკი წერეთლის სახელობის ქუთაისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა.
ტრენინგს თესაუს ბიზნესის, სოციალურ მეცნიერებათა და სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, თამარ თამარაშვილი და კავკასიის კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელი, თენგიზ სიმაშვილი ესწრებოდნენ.
ტრენინგს ავსტრიელი, ფინელი და იტალიელი ტრენერები უძღვებოდნენ, რომლებმაც მონაწილეებს შესთავაზეს საკითხები მდგრადი ტურიზმის ისტორიის, მისი განვითარების ეტაპების, მომხმარებელთა ტრენდებისა და ქცევის, სტრატეგიული განვითარების მიზნების თავსებადობის, მდგრადი ტურიზმის საუკეთესო პრაქტიკების გაზიარების შესახებ.
შეხვედრის ბოლოს, ყველა მონაწილემ Pecha Kucha-ს გამოყენებით, მდგრად ტურიზმში არსებულ გამოწვევებთან დაკავშირებით, პრეზენტაცია მოამზადა.
შეხვედრაზე აგრეთვე განიხილეს მენეჯმენტის საკითხები, დაიგეგმა და განხორციელდა მოკლემეტრაჟიანი ვიდეოების გადაღება ტრენინგის და პროექტის აქტივობების დისემინაციის მიზნით.

The trainings of the trainers of the ENRICHER-HUB project funded by the European Commission have been launched
On October 1-4, 2024, the first training of the ENRICHER-HUB project funded by the European Commission was held at one of the project’s Georgian partners Akaki Tsereteli Kutaisi State University.
The meeting was attended by project members Tamar Tamarashvili and Tengiz Simashvili from Telavi University, who took an active part in the training offered by Austrian, Finnish and Italian trainers.
The topic of the training was: history of sustainable tourism, stages of development, destination governance, consumer trends and behavior, compatibility of strategic development goals with the development of sustainable tourism, sharing of tourism best practices by trainers, and finally, all institutions using Pecha Kucha made a presentation regarding the challenges in sustainable tourism.
Management issues were also discussed at the meeting, short videos were planned and recorded for the purpose of disseminating the training and different project activities.