შეხვედრა ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში.
პროექტის მენეჯერმა, მაკა კოჭაურმა აგრარულ, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა, ლევან შავაძემ და პროექტის უფროსმა მკვლევარმა ზურაბ წიგნაძემ, ფაკულტეტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს პროექტის ფარფლებში განხორციელებული აქტივობების ანგარიში წარუდგინეს.
შეხვედრაზე იმსჯელეს იმ კურსებზეც, რომლებიც თესაუში აგრარულ, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტზე, ეკოლოგიისა და მევენახეობა-მეღვინეობის სამაგისტრო პროგრამებში უნდა დაინერგოს.
ERASMUS+ პროექტი „3E-პარტნიორობა" ევროპული ენერგო-ეფექტურობა, საქართველოს, აზერბაიჯანსა და უკრაინასთან ურთიერთგაძლიერებული პარტნიორობის მიამრთულებით, თესაუში 2023 წლის დეკემბრიდან ხორციელდება.
პროექტი მიზნად ისახავს ლაბორატორიების საერთაშორისო ქსელის ფორმირებას, მსხვილი კვლევითი პროექტების განხორციელებას, სასწავლო მასალებისა და კურსების შემუშავებას, ცნობიერების ამაღლებას, ტრენერების გადამზადებას განახლებადი ენერგიებისა და ენერგოეფექტურობის მიმართულებით.

Meeting within the framework of the project funded by the European Commission ERASMUS+ project "3E-Partnership" participants held a meeting within the framework of the project.
Project manager Maka Kochauri, dean of the Faculty of Agrarian, Natural Sciences and Technologies Levan Shavadze and project senior researcher Zurab Tsignadze presented a report on the activities carried out within the project framework to the representatives of the faculty administration.
At the meeting, they also discussed the courses that should be created and integrated into the master’s program in Ecology and Viticulture-Winemaking at the Faculty of Agrarian, Natural Sciences and Technologies.
ERASMUS+ project "3E-partnership" - European Energy Efficiency towards Mutually Reinforcing Partnership with Georgia, Azerbaijan and Ukraine - has been implemented at TeSaU since December 2023.
The project aims to form an international network of laboratories, to implement large-scale research projects, create / develop educational materials and courses, raise awareness, and train trainers in renewable energy resources and energy efficiency.
Within the framework of the project, TeSaU staff has visited universities in Belgium, Italy, and Spain.