თესაუს წარმომადგენლები Erasmus+ პროექტის შეხვედრაზე
Erasmus+ პროექტის PRODIGE ფარგლებში, პროექტის აკადემიური პერსონალი, ასოცირებული პროფესორი ანა გიგაური და უნივერსტიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი, ასოცირებული პროფესორი სალომე თათულიშვილი და პროექტის ინსტიტუციური კოორდინატორი მაკა კოჭაური ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიაში გამართული ტრენინგების სერიას ესწრებოდნენ.
ტრენინგის თემა იყო "სწავლის პროცესი: პედაგოგიკის ადაპტირება ციფრული განათლებაში".
ტრენინგები ჩატარდა 3 სამუშაო პაკეტის ფარგლებში, რომლის განხორციელებაც ტალინის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტისა და გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობით მიმდინარეობს.
ტრენინგებზე განიხილეს ციფრულ განათლებასთან დაკავშირებული შემდეგი საკითხები: ტრადიციული და ციფრული განათლების მიდგომების დიფერენცირება, ციფრული ინსტრუმენტების და მეთოდების ინტეგრირება განათლების პროცესში, ციფრული განათლების ეფექტურად წარმართვისთვის საჭირო ციფრული კომპეტენციებისა და პედაგოგიური უნარების გაანალიზება, ციფრულ განათლებასთან დაკავშირებული გამოწვევის შეფასება-ანალიზი.
ტრენინგს ესწრებოდნენ წარმომადგენლები პროექტის პარტნიორები- განათლების, მეცნიერების და ახალგაზრდობის სამინისტრო, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ბათუმის საზღვაო აკადემია, ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, კავკასიის უნივერსიტეტი, ესტონეთის განათლების ხარისხის სააგენტო, ნამურის, ლიეჟისა და ლუქსემბურგის უმაღლესი სკოლა, ტალინის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი, ხორვატიის ალგებრას უნივერსიტეტი და ესპანეთის დისტანციური განათლების ეროვნული უნივერსიტეტი.

TeSaU Representatives Participate in an Erasmus+ Project Meeting
Within the framework of the Erasmus+ project PRODIGE, Telavi State University representatives — Associate Professor Ana Gigauri, member of the project’s academic staff; Associate Professor Salome Tatulishvili, Head of the University’s Quality Assurance Office; and Maka Kochauri, the project’s institutional coordinator — attended a series of training sessions held at Batumi State Maritime Academy.
The topic of the training was “The Learning Process: Adapting Pedagogy to Digital Education.”
The training was conducted under Work Package 3, implemented under the leadership of Tallinn University of Technology and Gori State University.
During the sessions, participants discussed key issues related to digital education, including:
• the differentiation between traditional and digital learning approaches;
• the integration of digital tools and methods into the educational process;
• the analysis of digital competencies and pedagogical skills necessary for effective digital teaching; and
• the assessment and analysis of challenges associated with digital education.
The training was attended by representatives of the project’s partner institutions, including:
the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia; the National Centre for Educational Quality Enhancement; Ivane Javakhishvili Tbilisi State University; Ilia State University; Tbilisi State Medical University; Akaki Tsereteli State University; Samtskhe–Javakheti State University; Batumi State Maritime Academy; Zugdidi State Teaching University; Telavi State University; Gori State University; Caucasus University; the Estonian Quality Agency for Education; the University Colleges of Namur, Liège, and Luxembourg; Tallinn University of Technology; Algebra University College (Croatia); and the National Distance Education University of Spain (UNED).