ეროვნული სამუშაო შეხვედრა პროექტის ETHICS ფარგლებში
23-24 ივნისს თელავში ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის - კვლევის პასუხისმგებლიანად წარმართვა ქართულ უნივერსიტეტებში – კვლევის კეთილსინდისიერება და ეთიკა (ETHICS) ეროვნური სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრაში პროექტის პარტნიორი 10 ქართული უნივერსიტეტის, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრისა და შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
პროექტის კოორდინატორია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
შეხვედრაზე საუნივერსიტეტო კვლევის კეთილსინდისიერების და ეთიკის საჭირო რესურსების პოლიტიკის დოკუმენტების, კვლევის კეთილსინდისიერებისა და ეთიკის საბჭოს ჩამოყალიბებისა და სერვისების შექმნა-გაუმჯობესების საკითხები განიხილეს.

National workshop within the framework of the project ETHICS
On June 23-24, a national workshop was held in Telavi within the framework of the project “Responsible Conduct of Research – Research Integrity and Ethics in Georgian Universities (ETHICS)” funded by the European Commission.
Representatives from 10 Georgian universities, the Ministry of Education and Science of Georgia, National Center For Educational Quality Enhancement and Shota Rustaveli National Science Foundation participated in the meeting.
The policy documents of necessary resources of university research integrity and ethics, establishment of Research Integrity and Ethics Council and creation/improvement of services were discussed during the meeting.