ტრენინგი ერასმუს+ პროექტის ფარგლებში
1-3 დეკემბერს, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა ტრენინგები Erasmus+ პროექტის PRODIGE (ხარისხიანი ციფრული განათლების ხელშეწყობა საქართველოში) ფარგლებში, რომელშიც თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან პროექტის ინსტიტუციური მენეჯერი მაკა კოჭაური, ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახურის უფროსი თენგიზი კუკუნაშვილი და განათლებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი ეკატერინე ნახუცრიშვილი მონაწილეობდნენ.
ტრენინგები წარიმართა IV სამუშაო ჯგუფის ფარგლებში, რომელსაც ალგებრა ბერნეისის უნივერსიტეტთან (ხორვატია) ერთად, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ხელმძღვანელობს.
ტრენინგს უძღვებოდნენ ალგებრა ბერნეისის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.
შეხვედრის მთავარი თემა იყო სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულთა დასაქმების შესაძლებლობების გაძლიერება დისტანციური განათლების (DE) პირობებში, დისტანციური განათლების ხარისხის გაუმჯობესება და უნივერსიტეტში ციფრული უნარ-ჩვევების გაძლიერება.

Training within the framework of the Erasmus+ project
On December 1-3, trainings were held at Tbilisi State University within the framework of Erasmus+ Project PRODIGE (Promoting High Quality Digital Education in Georgia). Telavi State University was represented by project institutional coordinator Maka Kochauri, head of the IT office Tengizi Kukunashvili and Head of the Quality Assurance Office of the Faculty of Education and Humanities Ekaterine Nakhutsrishvili.
The trainings were held within the framework of Work Package 4, which is led by Algebra Bernays University (Croatia) and Telavi State University. The trainings were conducted by the representatives of Algebra Bernays University.
The trainings focused on strengthening student and graduate employability in a Distance Education (DE) environment, enhancing the quality of DE and advancing digital skills