თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა
საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის მიერ წარმოდგენილ ყოველწლიურ ანგარიშში იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამეცნიერო საქმიანობა დადებითადაა შეფასებული . ამის შესახებ სამეცნიერო დარგში უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილემ,  ნუნუ გელდიაშვილმა პროფესორ-მასწავლებელთა და დოქტორანტთა 74-სამეცნიერო კონფერენციაზე განაცხადა.
ნუნუ გელდიაშვილმა  კონფერენციის მონაწილეებს ასევე აცნობა, რომ 2015 წლის სამეცნიერო ფესტივალზე  შესარჩევი ტურები წარმატებით გაიარა უნივერსიტეტის მიერ წარდგენილმა ღონისძიებებმა:
1. სამეცნიერო კონფერენცია: სკოლა და უნივერსიტეტი(ორგანიზატორი ფილოლოგიის დეპარტამენტი);
2. სამეცნიერო პოპულარული ლექცია „ნარკვევები XIX-XX საუკუნეების საქართველოს ისტორიიდან ახლად მოძიებული საარქივო მასალების მიხედვით“(ორგანიზატორი--ისტორიის დეპარტამენტი).
სამეცნიერო კონფერენციის მონაწილეებს აკადემიური საბჭოს წევრმა, პროფესორმა როინ ჭიკაძემ და უნივერსიტეტის ხარისხის სამსახურის უფროსმა, შალვა ჭკადუამაც მიმართეს.
სამეცნიერო კონფერენციაში ასამდე პროფესორ-მასწავლებელი და დოქტორანტი მონაწილეობდა.  წარმატებულ მონაწილეებს სერტიფიკატები გადაეცათ.

Scientific Conference was held at Telavi State University
According to the annual report of the National Academy of Sciences, Iakob Gogebashvili Telavi State University scientific activities are evaluated in a positive manner. This information was announced by the Deputy Rector in the field of Science, Nunu Geldiashvili during 74th Scientific Conference of Professor-Teachers and PhD Students.
She also mentioned that the following activities presented by the University were approved and they would be involved in the Scientific Festival 2016, they are:
1. Scientific Conference: School and University (organizer – Department of Philology);
2. Scientific Popular Lecture “Studies from the History of Georgia dated by XIX-XX centuries according to the Newly Searched Archival Materials” (organizer – Department of History).
Scientific Conference participants listened to the speeches of the Academic Board member, professor Roin Tchikadze and the head of  Quality Assurance Office, Shalva Tchkadua as well.
At about hundred professor-teachers and PhD students were involved in the conference. Successful participants were awarded with certificates.