ვაიცმანის სამეცნიერო ინსტიტუტის დოქტორის საჯარო ლექცია თესაუ-ში
22 სექტემბერს  ვაიცმანის სამეცნიერო ინსტიტუტის საბუნებისმეტყველო საგნების მასწავლებელთა მომზადების პროგრამის ხელმძღვანელმა, დოქტორმა დვორა კათჩევიჩიმ,  საჯარო ლექცია გამართა.
ლექციის თემა იყო- ,,მოსწავლეთა კონფერენციები, როგორც მასწავლებლებისა და მოსწავლეების ხელშემწყობი ატრიბუტი".
ისრაელის სამეცნიერო ინსტიტუტის რექტორმა საუნივერსიტეტო სამეცნიერო კონფერენციების მნიშვნელობაზე ისაუბრა. რა აუცილებელი კომპონენტებია საჭირო კონფერენციებში მონაწილეობისთვის? რა არის პლენარული სესია და სექციური მუშაობა?-ამ და სხვა საკითხებზე საუბარი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
დვორა კათჩევიჩის თქმით, სამეცნიერო კონფერენციები მნიშვნელოვანია, როგორც სტუდენტებისთვის, ასევე -ლექტორებისთვის და იმ სპეციალობის განვითარებისთვის, რის შესახებაც კონფერენციები ტარდება.

Supervisor of Teachers Preparation Programme in Science, Doctor Dvora Katchevich from Weizmann Institute of Science conducted a public lecture on September 22nd at Iakob Gogebashvili Telavi State University.
The subject of the lecture was “Students’ Conference as a Tool for Promotion of Teachers and Students”.
Rector of Israel Institute of Science spoke about the importance of scientific conferences. What is necessary for participation in the conferences? What is plenary session and sectional work? These issues were discussed in the form of a dialogue.
According to Dvora Katchevich, scientific conferences are quite essential for students, as well as lecturers and for the development of the fields covered by the conferences.