ტარტუს უნივერსიტეტის საჯარო ლექცია თესაუ-ში
21 ოქტომბერს  ტარტუს (ესტონეთი)  უნივერსიტეტის პროფესორმა მატი რაუტიავუმ  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის  საჯარო ლექცია თემაზე-,,ეკონომიკური პოლიტიკის საფუძვლები“- გამართა.
ესტონელმა პროფესორმა ესტონეთის გეოგრაფიული მდებარეობის,  ისტორიის, ეკონომიკის და   ტარტუს უნივერსიტეტის ტრადიციების შესახებ   ისაუბრა.  ლექცია აგრეთვე შეეხო ქვეყნის  ადგილობრივი თვითმმართველობების ფუნქციებს, საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებს და ევროკავშირში გაწევრიანების შემდეგ, ესტონეთში განხორციელებულ ცვლილებებს.
ტარტუს უნივერსიტეტი აღნიშნულ პროექტს  საქართველოს უნივერსიტეტებში  მეორედ ახორციელებს.  პროექტის ფარგლებში, ქართველ სტუდენტებს შესაძლებლობას ეძლევათ, რომ  საგანი -,,ეკონომიკური პოლიტიკის საფუძვლები“-შესაბამისი რეფერატების მომზადების შემდეგ, ადგილზე ჩააბარონ და შესაბამისი სერტიფიკატებიც მიიღონ.
კურსის მიზანია ეკონომიკური პოლიტიკის თეორიული საფუძვლების, ესტონეთის რესპუბლიკის და ევროკავშირის  მიზნების გაცნობა.

Public Lecture by Tartu University Professor at TeSaU
On October 21st, Tartu (Estonia) University Professor conducted a public lecture “Economic Policy Basics” for Iakob Gogebashvili Telavi State University students of the faculty of Social Sciences, Business and Law.
Estonian professor spoke about geographical location, history, economics of Estonia and Tartu University traditions. The lecture also covered the functions of local self-governments, external policy priorities and the changes taking place in Estonia after its entry to EU.
Tartu University is implementing the mentioned project in Georgian universities for the second time. Under the project, Georgian students have a chance to pass the subject “Economic Policy Basics” locally after preparing abstracts and get proper certificates.
The course aims at introducing theoretical basics of economic policy, Estonian Republic and EU objectives.