აშშ-ს საელჩოს ატაშე თესაუ-ში
საქართველოში აშშ-ს საელჩოს კულტურისა და განათლების ატაშე, დემიენ უომპლერი, 18 ნოემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში თესაუ-ს სტუდენტებს შეხვდა.
საუბარი ამერიკის განათლების სისტემას შეეხებოდა. ატაშემ ბიბლიოთეკაში აშშ-ს კუთხეც დაათვალიერა და იმ პროექტებს გაეცნო, რომლებსაც უნივერსიტეტში ამერიკის საელჩო აფნინანსებს.
დემიენ უომპლერიმ ბიბლიოთეკას საჩუქრად წიგნი ,,WHITE HOUSE” (,,თეთრი სახლი“ (ისტორია და პირველი ოჯახები) გადასცა. ბიბლიოთეკისგან კი საჩუქრად არსენ ბერთლანის ,,წოვათუშურ-ქართულ-რუსულ-ინგლისური ლექსიკონის“ ორტომეული მიიღო.
საქართველოში აშშ-ს საელჩოს კულტურისა და განათლების ატაშეს შეხვედრა თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ,,ამერიკული განათლების კვირეულის“ ფარგლებში, თელავის საერთაშორისო განათლების ცენტრის ორგანიზებით, გაიმართა.

Damian Wampler â U.S. Embassy Culture and Education attaché in Georgia met with Tesau students at Iakob Gogebashvili Telavi State University on November 18.Â
Meeting dealt with the American Educational System. The attaché examined U.S. corner at the library as well and familiarized with those projects financed by U.S. Embassy.
Damian Wampler gifted the book âWhite Houseâ (history and the first families to the library and he himself got two-volume edition of Arsen Bertlaniâs âTsovatush-Georgian-Russian-English Dictionaryâ.
Meeting of U.S. Embassy Culture and Education attaché in Georgia was held at Telavi State University under âAmerican Education Weekâ organized by Telavi International Education Center.