თესაუ-ს პროფესორის წარმატება
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორმა, ქეთევან გიგაშვილმა საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიაში XIX-XX საუკუნეების ქართველ მწერალთა , „ეპისტოლური მემკვიდრეობის აკადემიური გამოცემა“ . მე-6 ტომის პრეზენტაცია გამართა.
გამოცემაში გრიგოლ ორბელიანის სხვადასხვა ფონდში დაცული პირადი წერილებია შესული. დღეისთვის უკვე გამოცემულია 535 წერილი, აქედან 154 პირველად გამოქვეყნდა.
2017 წელს ,„ეპისტოლური მემკვიდრეობის აკადემიური გამოცემა“ მე-7 ტომი გამოვა. პროექტი შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ფინანსური დახმარებით განხორციელდა.

Tesau Professor’s Progress
Iakob Gogebashvili Telavi State University Professor, Ketevan Gigashvili made a presentation about 6th volume of the Academic Publication of Georgian Writers’ Epistolary Legacy dated by XIX-XX centuries at the Georgian National Academy of Sciences.
The publication includes Grigol Orbeliani’s personal letters kept in different archives. 535 letters are already published for today; hence, 154 are published for the first time.
7th volume of the Academic Publication of Epistolary Legacy will be published in 2017. The project was implemented under the financial support of Shota Rustaveli National Science Foundation.
The first and second volumes of the Academic Publication of Georgian Vaudeville were presented there as well.