პედაგოგიური ტრენინგები პროფესიულ საგანმანათლებლო დაწესებულებებში
პროფესიულ განათლებაში ახალი, მოდულური პროგრამების  დანერგვასთან დაკავშირებით, მასწავლებელთა ცენტრი პროფესიულ საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ატარებს პედაგოგიურ ტრენინგებს.
მიმდინარე წლის ოქტომბრიდან, პროგრამის ჯგუფის მიერ, სსიპ განათლების ხარისიხს განვითარების ეროვნულ ცენტრთან თანამშრომლობით, მომზადდა და მიმდინარეობს  ტრენინგ-კურსი-,,პროფესიული განათლების მასწავლებელთა ტრენინგი მოდულური სწავლების საკითხებში“ (ტრენერი- იანინა გიგიბერია).
ტრენინგები ტარდება, სსიპ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ რეკომენდირებული ნუსხის  და პროფესიული განათლების განვითარების  სტრატეგიის სამოქმედო გეგმის  შესაბამისად.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, სექტემბრის თვეში,  გაიმართა  კიდევ ერთი ტრენინგ-კურსი -,,კომპეტენციებზე დაფუძნებული შეფასება მოდულურ პროფესიულ საგანმანათლებლო სისტემებში“.

Pedagogical Trainings at Vocational Educational Institutions
The National Center for Teacher Professional Development conducts pedagogical trainings at Vocational Educational Institutions that aims to introduce new, modular programmes in vocational education.
The training course – “Vocational Education Teachers’ Training in Modular Teaching Aspects” (trainer – Ianina Gigiberia), prepared by the group of the programme, has been carrying out since October 2016 in cooperation with LEPL National Center for Educational Quality Enhancement.
The trainings are given according to the schedule recommended by LEPL National Center for Educational Quality Enhancement and the working plan of the vocational education enhancement strategy.
One more training-course – “Competency-based Evaluation in Modular Vocational Education Systems” – was conducted at Iakob Gogebashvili Telavi State University in September.