თესაუ-ს სტუდენტები Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის გამარჯვებულები გახდნენ
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  სტუდენტებმა Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის შესარჩევ კონკურსში გაიმარჯვეს და 2016-2017 სასწავლო წლის 1 სემესტრის განმავლობაში საზღვარგარეთის  პარტნიორ უნივერსიტეტებში სწავლის უფლება მოიპოვეს.
თესაუ-ს სტუდენტები: მარიამ ალექსიძე, ავთანდილ კიკნაძე და ამირან ბოჭორიშვილი ტუშას უნივერსიტეტში (იტალია) ისწავლიან;  რუსეს უნივერსიტეტში (ბულგარეთი) სწავლას ზაზა ბეციაშვილი და შოთა ბიწკინაშვილი  განაგრძობენ; გვანცა მოლაშვილი კი სასწავლო სემესტრს პედაგოგიკის უნივერსიტეტში (ავსტრია) გაატარებს.

TeSaU Students – the Winners of Erasmus+ Exchange Programme
Iakob Gogebashvili Telavi State University students became the winners of Erasmus+ exchange programme contest and they got an opportunity to study at foreign partner universities within a semester of 2016-2017 academic year.
TeSaU students: Mariam Aleksidze, Avtandil Kiknadze and Amiran Bochorishvili will study at Tuscia University (Italy); Zaza Betsiashvili and Shota Bitskinashvili will study at Ruse University (Bulgaria); and Gvantsa Molashvili will spend her academic term at the University of Pedagogy (Austria).