თესაუ-ს თელავის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების მოსწავლეები სტუმრობდნენ
24 მარტს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  ღია კარის დღე გაიმართა. თესაუ-ს  თელავის საჯარო სკოლების დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეები და პედაგოგები სტუმრობდნენ.
სტუმრებს უნივერსიტეტის  რექტორი მიესალმა და წარმატებები უსურვა.  სხვადასხვა სამსახურების წარმომადგენლებმა  თესაუ-ს     საგანმანათლებლო პროგრამების, საერთაშორისო ურთიერთობების და  სიახლეების შესახებ ისაუბრეს.
მოსწავლეებს საკუთარი შთაბეჭდილებები იმ სტუდენტებმა გაუზიარეს, რომლებიც გაცვლთი პროგრამის ფარგლებში, სასწავლებლად ევროპის სხვადასხვა უნივერსიტეტებში იმყოფებოდნენ.
შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ, თვითმმართველი ქალაქ თელავის მერიის, პროკურატურის წარმომადგენლები, პოტენციური დამსაქმებლები.   თელავის უნივერსიტეტის სტუდენტები, სხვადასხვა სტრუქტურებში,  თესაუ-სთან გაფორმებული თანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში,  სტაჟირებას გადიან, საუკეთესოები კი, ადგილზე საქმდებიან.
ღია კარის დღის  მეორე ნაწილი უნივერსიტეტის სასწავლო კორპუსების, კაბინეტ-ლაბორატორიების, სპორტული დარბაზის და ბიბლიოთეკის დათვალიერებას დაეთმო.

Doors Open Day was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 24. School leavers and pedagogues from Telavi Public Schools visited TeSaU.
University Rector greeted the visitors. Representatives from different offices and departments spoke about TeSaU educational programs, international relations and all novelties taking place at the university.
Those students, who have been to different European universities under the exchange program, shared their impressions and experiences to the pupils.
The meeting was attended by the officials from Telavi City Hall, Prosecutor’s Office, potential employees as well. Telavi State University students, under the agreements of understanding have internships in different structural units and the best ones are employed.
During the second part of the Doors Open Day the visitors inspected University buildings, cabinet-laboratories, sports ground and library.