თესაუ-ს საქართველოში ლატვიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი სტუმრობდა
16 მაისს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ლატვიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, იანის ზლამეცი, სტუმრობდა.
თესაუ-ს სტუდენტებთან და პროფესორებთან გამართულ შეხვედრაზე, რომელიც ევროპის დღეს მიეძღვნა, ელჩმა ევროინტეგრაციის, ვიზალიბერალიზაციის, ნატოს და ამ მიმართულებით, ლატვიის გამოცდილების შესახებ გაამახვილა ყურადღება. საუბარი, ასევე, შეეხო დემოკრატიული ინსტიტუტების სიძლიერის მნიშვნელობას, საგარეო და საშინაო უსაფრთხოების საკითხებს და ლიბერალურ ევროპულ ღირებულებებს.
ლატვიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა შეხვედრის ბოლოს თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტების და თანამშრომლების შეკითხვებს უპასუხა.
ევროპის დღე -ევროკავშირისა და ევროპის საბჭოს ქვეყნებში მშვიდობისა და ერთიანობის ყოველწლიური დღესასწაული- ევროკავშირის წარმომადგენლობასთან, ევროკავშირის წევრი ქვეყნის საელჩოებსა და სხვა პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად, საქართველოში სხვადასხვა ღონისძიებებით აღინიშნა.

Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to Georgia, Janis Zlamets on May 16.
During the meeting with TeSaU students and professors, dedicated to Europe Day, the Ambassador spoke about euro integration, visa liberalization, NATO and Latvian experience in that regard. He also emphasized the significance of the power of democratic institutions, issues of external and internal safety and liberal European values.
At the end of the meeting, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia answered the questions of Telavi State University students and staff.
Europe Day – the annual celebration of peace and unity in Europe – was marked in Georgia with different activities and events along with the representatives of EU, EU member country embassies and other partner organizations.