სამეცნიერო ენციკლოპედიის პრეზენტაცია თესაუ-ში
10 დეკემბერს იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში წიგნის -„ საქართველოს ისტორიისა და კულტურის ძეგლთა აღწერილობა“ (I-II ტომი) -პრეზენტაცია გაიმართა.
სამეცნიერო ენციკლოპედია, რომლის რედაქტორი ცნობილი მეცნიერი თამაზ დვალია, მიმდინარე წელს გ. ჩუბინაშვილის სახელობის ქართული ხელოვნების ისტორიისა და ძეგლთა დაცვის კვლევის ეროვნულმა ცენტრმა გამოსცა.
წიგნი თელავის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე მდებარე ისტორიულ და კულტურულ ძეგლებს აღწერს და ფოტოსურათებს, ნახაზებს, გეგმებს და საცნობარო სტატიებს მოიცავს.
ენციკლოპედიის გარკვეული რაოდენობა საჩუქრად თესაუ-ს ბიბლიოთეკას და თელავის ცენტრალურ ბიბლიოთეკას გადაეცა.
პრეზენტაცია თვითმმართველი ქალაქ თელავის ორგანიზებით ჩატარდა. ღონისძიებას თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი, საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის დელეგაცია, აკადემიის პრეზიდენტის, გიორგი კვესიტაძის, ხელმძღვანელობით და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები დაესწრნენ.

Presentation of Scientific Encyclopedia at Tesau
Presentation of the book – “Description of the Historical and Cultural Heritage of Georgia” (I-II volumes) took place at IakobGogebashviliTelavi State University on December 10.
Scientific Encyclopedia (reviewer – a famous scientist Tamaz Dvali) is published by G.Chubinashvili National Research Centre for Georgian Art History and Heritage Preservation.
The book describes the historical and cultural heritage located on the territory of Telavi Municipality. It also covers the photos, drafts, plans and references.
Certain amount of Encyclopedia was gifted to Tesau library and Telavi Central Library as well.
Presentation was organized by Telavi City Hall. The event was attended by Telavi State University Rector, delegation from the Georgian Academy of Sciences leaded by the President– Giorgi Kvesitadze and local authority representatives.