თესაუ ევროკომისიის ორ პროექტში პარტნიორი უნივერსიტეტის სტატუსით ჩაერთვება
ევროკომისიის მიერ  დაფინანსებული 2017 წლის  პროექტების სია ცნობილია.  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ევროკომისიის ორ პროექტში, პარტნიორი უნივერსიტეტის სტატუსით, ჩაერთვება.       პროექტების განხოციელება  მათი ხელმოწერისთანავე, მიმდინარე წელს, დაიწყება.
ევროკომისიის მიერ გამოქვეყნებული 2017 წლის წარმატებული პროექტების სიის მიხედვით, საქართველოში მოქმედი უმაღლესი სასწავლებლების მონაწილეობით, წელს 5 პროექტი დაფინანსდა. აქედან  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი მონაწილეობას 2 პროექტში  მიიღებს.
შეგახსენებთ, რომ  2016 წლის მონაცემებით,  ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტების  რაოდენობის  მიხედვით, თესაუ საქართველოს 39 უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას შორის მე-6 ადგილს იკავებს.

TeSaU will be involved in two EC projects with the status of the partner university
The list of projects funded by European Commission for 2017 is revealed. Iakob Gogebashvili Telavi State University will be involved in two EC projects with the status of the partner university. Implementation of the projects is taking its start in the current year.
According to the successful projects list published by EC in 2017, 5 projects with the participation of Georgian higher educational institutions are already funded.  Hence, Telavi State University is taking part in 2 of them.
According to the data dated by 2016, with the amount of EC funded projects TeSaU holds the sixth position among 39 higher educational institutions of Georgia.