თესაუ-ს და შსს-ს აკადემიას შორის მემორანდუმი გაფორმდა
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა  და  შსს-ს აკადემიას შორის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი ერთობლივი სამუშაო შეხვედრებისა და სემინარების ჩატარებას, საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას და გამოცდილების გაზიარებას ითვალისწინებს.
თესაუ-ს სამართალმცოდნეობის სპეციალობის სტუდენტები  შსს-ს აკადემიის ბაზაზე მოისმენენ ლექციებს, სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახებში, იმიტირებულ  სასამართლო დარბაზში და  კრიმინალისტიკურ მობილურ ლაბორატორიაში კი,   პრაქტიკულ კურსს გაივლიან.  სტუდენტები სწავლის პერიოდში შსს-ს აკადემიის მხრიდან უზრუნველყოფილი იქნებიან საცხოვრებლით, კვებით და ყველა საჭირო აღჭურვილობით.
დოკუმენტს ხელი შსს-ს აკადემიის რექტორმა, გივი მიქანაძემ და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, ირმა შიოშვილმა მოაწერეს.
მემორანდუმის ხელმოწერის ცერემონიის შემდეგ მხარეებმა, ერთობლივად,იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დროშა შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ადგილობრივი პარტნიორების დროშებს შორის აღმართეს.

The Memorandum of Understanding was signed between Iakob Gogebashvili Telavi State University and the MIA Academy of Georgia.
The Memorandum considers organizing joint workshops and seminars, implementation of educational projects and sharing experiences.
TeSaU students with the specialty of Jurisprudence will attend the lectures in MIA Academy, in the rooms of teaching and physical training, simulated courtroom and they will take a practical course at criminalistic mobile lab. During study period the MIA Academy will cover accommodation, food and all necessary equipment expenses for students.
The Memorandum was signed by the Rector of MIA Academy of Georgia, Givi Mikanadze and Iakob Gogebashvili Telavi State University Rector, Irma Shioshvili.
After the signing ceremony the flag of Iakob Gogebashvili Telavi State University was erected in partner academies’ square in the campus of the MIA Academy.