შვედური ინსტიტუტის კურსდამთავრებულთა ასოციაციის პროექტი საქართველოში
შვედური  ინსტიტუტის  კურსდამთავრებულთა  ასოციაცია საქართველოში, შვედური ინსტიტუტის (SI) და შვედეთის სამეფოს საელჩოს მხარდაჭერით, ქართველი სტუდენტების ინფორმირების მიზნით, ახორციელებს  შვედეთის მთავრობის სტიპენდიების პროექტს.
აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, შვედური ინსტიტუტის კურსდამთავრებულთა   ასოციაციამ   28 ნოემბერს,  იაკობ  გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  სტუდენტებისთვის   საინფორმაციო  შეხვედრა გამართა.  შეხვედრის მიზანი იყო შვედური ინსტიტუტის მიერ დაფინანსებული სასწავლო, გაცვლითი და სტაჟირების პროგრამების ხელმისაწვდომობა.
მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ, მიეღოთ შვედეთში სწავლისთვის საჭირო ინფორმაცია სააპლიკაციო პროცესის, სტიპენდიების და აღნიშნულ ქვეყანაში სწავლის უპირატესობების შესახებ.
SI-ს ვისბის რეგიონის სტიპენდია განკუთვნილია სამაგისტრო, სადოქტორო და პოსტ- სადოქტორი პროგრამებისთვის.

Swedish Institute Alumni Association in Georgia, with the support of Swedish Institute (SI) and the Embassy of the Kingdom of Sweden, is implementing Sweden government scholarships project.
Under the mentioned project, Sweden Institute Alumni Association arranged informational meeting for students at Iakob Gogebashvili Telavi State University on November 28th. The aim of the meeting was accessibility on study, exchange and internship programmes financed by the Swedish Institute.
Participants had an opportunity to get necessary information about application procedures, scholarships and study advantages in Sweden.