საერთაშორისო ტრიენალე „Eksperimenta!“ ესტონეთში
ცხადდება კონკურსი თანამედროვე ხელოვნების მესამე საერთაშორისო ტრიენალეში -„Eksperimenta!“ -მონაწილეობის მისაღებად. თემა -„ხელოვნება და ეკონომიკა“ .
ტრიენალე გაიმართება 2017 წლის ოქტომბერ-დეკემბერში ესტონეთში, ქალაქ ტალინში და განკუთვნილია 14-დან 19 წლამდე ასაკის მოსწავლეებისთვის, მათი პედაგოგებისა და ხელოვნების სფეროს წარმომადგენლებისთვის.
კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვთ ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებს (როგორც საჯარო, ასევე-კერძო სკოლებს), სახელმწიფო და კერძო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს, პროფესიულ გაერთიანებებს, ხელოვნების გალერეებს და სხვ.
სრული ინფორმაციის გაცნობა (სამუშაო ენა – ინგლისური) კონკურსისა და მისი პირობების შესახებ შესაძლებელია შემდეგ ვებგვერდზე:

A call is open for partners willing to participate in the 3rd International Contemporary Art Triennial for School Students Eksperimenta! “Art and Economy”.
The Eksperimenta! will be taking place in October-December 2017 in Tallinn, Estonia. It is a multi-level international art education project designed for students between the ages of 14 and 19, as well as artists and art teachers.
Institutions providing general education (public, as well as private schools), state and private higher educational institutions, professional associations, art galleries etc. are eligible to participate in the abovementioned call.
Full information (working language – English) regarding the call and its terms is available via the following website: