თესაუს პროფესორის სამუშაო ვიზიტი ტუშას უნივერსიტეტში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი მაგდა დავითაშვილი 12- 25 აპრილის,  ერასმუს +  გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში,  იტალიის ქალაქ ვიტერბოში, ტუშას უნივერსიტეტში, იმყოფებოდა.
თესაუს პროფესორმა  ლექციები და ვორქშოფები ეკოლოგიისა და ბიოლოგიის მეცნიერებათა, ასევე, აგრარულ და ტყის მეცნიერებათა დეპარტამენტების მაგისტრატურის  სტუდენტებისათვის  ჩაატარა.
ტუშას უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, ანჯელა  ფატორეტიმ, მაგდა დავითაშვილს ტუშას უნივერსიტეტი დაათვალიერებინა. თესაუს პროფესორი აგრარულ და ტყის მეცნიერებათა დეპარტამენტის წამყვან პროფესორებს შეხვდა და მათთან ერთად, ლაბორატორიები და საცდელი ნაკვეთი  მოინახულა. მაგდა დავითაშვილს, ვიზიტის ფარგლებში,  ტუშას აკადემიურ პერსონალთან   ერთად, მუშაობის და  სამეცნიერო გამოცდილების გაზიარების შესაძლებლობა მიეცა.
მხარეებმა, თელავის და ტუშას  უნივერსიტეტების  სპეციფიკის და  საკვლევი თემატიკიდან გამომდინარე, სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები  დასახეს.

TeSaU Professor’s Working Visit to the University of Tuscia
Iakob Gogebashvili Telavi State University Dean of the Faculty of Exact and Natural Sciences, Professor Magda Davitashvili was at the University of Tuscia, Viterbo City, Italy on April 12-25  under the Erasmus+  exchange programme.
TeSaU Professor conducted lectures and workshops for MA students of the Departments of Ecological and Biological Sciences, as well as Agrarian and Forest Sciences.
Head of International Relations Department at the University of Tuscia, Angela Fatoretti guided Magda Davitashvili to inspect the University of Tuscia. TeSaU Professor met with the leading professors from the Department of Agrarian and Forest Sciences and along with them visited laboratories ad experimental plot. Magda Davitashvili was given a chance to share working and scientific experience with Tuscia academic staff.
The parties, considering Telavi and Tuscia University specific features and research subject, set future plans of cooperation.