საინფორმაციო შეხვედრა საერთაშორისო გაცვლით პროგრამებში მონაწილეობის მსურველთათვის
1 ნოემბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  თესაუს სტუდენტებისთვის  საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამსახურის ხელმძღვანელმა, თამარ ასლანიშვილმა, სტუდენტებს ინფორმაცია საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამების შესახებ მიაწოდა.  საუბარი 2018-2019 წლის სასწავლო წელს გაცვლითი პროგრამების რაოდენობას, პარტნიორ უნივერსიტეტებს, კონკურსისთვის წარსადგენ საბუთებს და სხვა საკითხებს შეეხო.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, მიმდინარე წლისთვის თესაუს სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამით  საზღვარგარეთის შემდეგ უნივერსიტეტებში: ტუშას უნივერსიტეტი ( იტალია), ​​​​ ანგელ კანჩევის სახელობის რუსეს  უნივერსიტეტი, (ბულგარეთი), სანტიაგო დე კომპოსტელა (ესპანეთი ),   სოფლის მეურნეობის უნივერსიტეტი (რუმინეთი), ვილნიუსის ბიზნეს კოლეჯი (ლიტვა),  შუა აღმოსავლეთის ტექნიკური უნივერსიტეტი (თურქეთი), თესალონიკის არისტოტელეს უნივერსიტეტი  (საბერძნეთი), ბოლონიის უნივერსიტეტი (იტალია),   ლიონის ინსტიტუტი (საფრანგეთი ), პოზეგას პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი ( ხორვატია).
პირველ ეტაპზე, 20 ნოემბრის ჩათვლით, გაცვლით პროგრამებში მონაწილეობის მსურველებმა საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურში, უნდა წარადგინონ შემდეგი საბუთები:

Informational Meeting for those who wish to participate in International Exchange Programmes
Informational meeting concerning the exchange programmes for TeSaU students took place at Iakob Gogebashvili Telavi State University on November 1st.
Head of the University International Relations Office, Tamar Aslanishvili gave detailed information regarding the international exchange programmes to the students. Number of exchange programmes for 2018-2019, partner universities, document submission procedures and other related issues were emphasized during the meeting.
It was also mentioned, that TeSaU students will have an opportunity to take part in exchange programmes in the following universities abroad: University of Tuscia (Italy), University of Ruse (Bulgaria), Angel Kanchev University of Ruse (Bulgaria), University of Santiago De Compostela (Spain), Agriculture Science University (Romania), Vilnius Business College (Lithuania), Middle East Technical University  (Turkey), Aristotle University of Thessaloniki (Greece), University of Bologna (Italy), Institute of Lyon (France), Polytechnic of Požega (Croatia).
On the first stage, including November 20th, exchange programme applicants should present the following documents at the International Relations Office:
On the second stage, applicants will have testing in English language, afterwards they will be interviewed.