თესაუს საერთაშორისო სამსახურის უფროსის სამუშაო შეხვედერები საფრანგეთში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი, თამარ ასლანიშვილი, სამუშაო შეხვედრის ფარგლებში, საფრანგეთში, ავინიონის  უნივერსიტეტში და ორენჯის მეღვინეობის სკოლაში იმყოფებოდა.
თესაუს პროფესორს საშუალება ჰქონდა,  უნივერსიტეტისა და სკოლის ლაბორატორიები დაეთვალიერებინა  და ტურიზმისა და მევენახეობა-მეღვინეობის მიმართულებით, სამომავლო აქტივობები  დაეგეგმა.
ავინიონსა და ორენჯში შეხვედრას  ორივე უმაღლესი სასწავლებლის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსები, პროფესორები, სკოლის პედაგოგები და სტუდენტები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე,  რომელიც პროდუქტიულობით  გამოირჩეოდა, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი მომზადდა.    თელავის სახელმწიფო  უნივერსიტეტი ორენჯთან და ავინიონთან  ორი სხვადასხვა მიმართულებით იმუშავებს: ერთობლივი პროგრამის შემუშავებისა და სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის გაცვლის მიმართულებით, უნივერსიტეტთან, ხოლო სტუდენტების სტაჟირებაზე, გაცვლის მიმართულებით, ორენჯის სკოლასთან.

Working Meetings of TeSaU Head of International Relations Office in France
Iakob Gogebashvili Telavi State University Head of International Relations Office, Tamar Aslanishvili has been to the University of Avignon (France) and Orange Wine School under the working meeting.
TeSaU Professor inspected the University and School Labs. She had the opportunity to plan the future activities in terms of tourism and viticulture-winemaking.
The meetings at the University of Avignon and Orange Wine School were attended by the heads of International Relations Office from both educational institutions, professors, schoolteachers and students.
During the meeting, distinguished with its efficiency, the memorandum of cooperation has been prepared. Telavi State University will have business relations with Orange and Avignon in two different fields: development of the joint programme  and exchange of students, academic staff with the University and student internship, exchange with the Orange School.