ლიონის პაულ ბოკუსის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები თესაუში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ,,ერასმუს“ + გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში,  საფრანგეთის, ლიონის პაულ ბოკუსის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ.
საქმიანი  ვიზიტის პირველ დღეს სტუმრებმა შეხვედრა  თესაუს  სოციალურ მეცნიერებათა ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის დეკანთან და  ტურიზმის პროგრამის ხელმძღვანელთან გამართეს.  მხარეებმა  სამომავლო აქტივობები, თესაუს პროგრამის განახლებასთან  დაკავშირებით, დაგეგმეს.
თესაუს და  პაულ ბოკუსის უნივერსიტეტის  წარმომადგენლებმა საზოგადოებას,  აღნიშნული  უნივერსიტეტების შესახებ, პრეზენტაციებიც წარუდგინეს.
ვიზიტის მეორე დღეს, უნივერსიტეტის საცდელი  ნაკვეთის დათვალიერების შემდეგ, ფრანგი სტუმრები   თესაუს  აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანს  შეხვდნენ და   ერთობლივი კვლევების შესახებ ისაუბრეს.
ლიონის პაულ ბოკუსის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები  კოლეჯ  „პრესტიჟსაც“ ესტუმრნენ  და  მონაწილეობა  კულინარიულ მასტერ -კლასში მიიღეს.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი  საფრანგეთის, ლიონის პაულ ბოკუსის უნივერსიტეტთან  3 წელია,  თანამშრომლობს.

Delegates of Paul Bocuse Institute (Lyon) at TeSaU
Within the framework of Erasmus+ Exchange Program Iakob Gogebashvili Telavi State University hosted the delegates from Paul Bocuse Institute in Lyon (France).
On the first day of the business visit, the visitors met with TeSaU Dean of the Faculty of Social Sciences, Business and Law and the head of Tourism Program. The parties planned future activities with regard to the renewal of TeSaU program.
TeSaU and Paul Bocuse Institute delegates made presentations concerning the mentioned higher educational institutions.
On the second day, French visitors inspected demo plot of the university, then they met with the Dean of the Faculty of Agrarian Sciences and spoke about joint researches.
Delegates from Paul Bocuse Institute in Lyon visited the College “Prestige” as well and participated in a culinary masterclass.
Iakob Gogebashvili Telavi State University has three-year partnership relations with Paul Bocuse Institute in Lyon (France).