თესაუ ევროკომისიის მიერ დაფინანსებულ კიდევ ერთ პროექტში ჩაერთვება
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებულ კიდევ ერთ, ახალ პროექტში იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 2021 წლის იანვრის თვიდან  ჩაერთვება. პროექტის-,,ტექნოლოგიებით გაძლიერებული სწავლება და სწავლა საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში“ (Developing and Implementing Technology-Enhanced Teaching and Learning at Georgian HEIs – DITECH)-მიზანია, ტექნოლოგიით გაძლიერებული სწავლება-სწავლის განვითარებისა და დანერგვის გზით, საქართველოს უნივერსიტეტებში უმაღლესი განათლების ხარისხის გაუმჯობესება.
პროექტის  პარტნიორები, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად,  არიან: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (კონსორციუმის წამყვანი პარტნიორი), ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საქართველოს სხვა წამყვანი უნივერსიტეტები, ასევე,  ესტონეთის, ლიტვის და ირლანდიის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები.
ახალი ინოვაციური პროგრამების შექმნა, აკადემიური პერსონალის ციფრული კომპეტენციისა და უნარების გასაუმჯობესებელი ტრენინგები, ცოდნის გადაცემის მეთოდების დივერსიფიკაცია, მათ შორის, ონლაინ/შერეული სწავლების საშუალებით,- პროექტის ამ  და სხვა გეგმებზე ქართველმა პარტნიორებმა   10 სექტემბერს, სამუშაო  ონლაინ-შეხვედრაზე, ისაუბრეს და სამომავლო აქტივობები დასახეს.

TeSaU will be involved in another project funded by the European Commission
Iakob Gogebashvili Telavi State University will be involved in another project funded by the European Commission from January 2021.  The project  - “Developing and Implementing Technology-Enhanced Teaching and Learning at Georgian HEIs – DITECH” - goal is to improve the quality of higher education at Georgian universities through the development and implementation of technology-enhanced teaching and learning.
Along with Iakob Gogebashvili Telavi State University the project partners are as follows: Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (consortium leading partner), Ilia State University, other Georgian leading universities, Higher Educational Institutions of Estonia, Lithuania and Ireland.
Developing new innovative programs, trainings for improving digital competency and skills for academic staff, diversification of knowledge conveying methods, amongst, online/hybrid teaching, - these and other issues were emphasized  during the online meeting on September 10th. Georgian partners spoke about future plans as well.