პროექტ RURD-ის დისემინაცია ბარსელონაში
2022 წლის 3-8 ივნისს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი თამარ ასლანიშვილი ბარსელონაში, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული საერთაშორისო პროექტის LOVEDISTANCE-ის ფარგლებში, იმყოფებოდა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პროექტის მონაწილე უნივერსიტეტების წარმომადგენლები ისრაელიდან, პორტუგალიიდან, ესპანეთიდან, რუმინეთიდან და საქართველოდან, სულ 10 უმაღლესი სასწავლებლის 35 აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი.
შეხვედრაზე, პროექტის მიმდინარე აქტივობების განხილვის პარალელურად, მოხდა მონაწილე უნივერსიტეტების წარმატებული პროექტების გაცნობა პარტნიორებისთვის.
თელავის უნივერსიტეტის მხრიდან ერთ-ერთ წარმატებულ პროექტად განხილული იყო პროექტი “RURD“. შეხვედრის მონაწილეებს მიეწოდათ ინფორმაცია, პროექტ RURD-ში დაგეგმილი და განხორციელებული აქტივობების შესახებ.
დამსწრე საზოგადოების მხრიდან ინტერესი გამოიწვია პანდემიით გამოწვეულმა პრობლემებმა და მათი გადაჭრის გზებმა. პროექტ RURD-მა უცხოელ პარტნიორებში დიდი ინტერესი გამოიწვია.

Dissemination of the RURD project in Barcelona
On June 3-8, 2022, Tamar Aslanishvili, head of the International Relations Office, was in Barcelona​​within the framework of the international project LOVEDISTANCE, funded by the European Commission.
The meeting was attended by the representatives of the project partner universities from Israel, Portugal, Spain, Romania and Georgia, 35 academic and administrative staff from 10 higher educational institutions in total.
At the meeting, in parallel with the discussion of the current project activities, successful projects of the universities were also introduced to the partners.
"RURD" was considered as one of the successful projects by Telavi State University. The meeting participants were provided with information about the activities planned and implemented under the RURD project.
Problems caused by the pandemic situation and the ways of solution aroused the interest of the attendees. The RURD project aroused great interest among foreign partners.