საერთაშორისო პროექტში „HERIPRENEURSHIP,“ რომლის ერთ-ერთ მთავარ მიზანს კულტურული მემკვიდრეობის ცნობადობის ამაღლება და მისი ეკონომიკური სარგებლის ხელშეწყობის დასაბუთება წარმოადგენს, საქართველოს მხრიდან თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტია ჩართული. ამჯერად ქართულ ენაზე შემუშავდა პირველი საინფორმაციო ბიულეტენი, რომელიც 2021 წელს განხორციელებული აქტივობების ერთგვარ ანგარიშს წარმოადგენს.
პროექტი ევროკავშირის დაფინანსებით ხორციელდება, წამყვანი პარტნიორი კი კავილას განვითარების სააგენტოაა. პროექტი 2020 წელის ივლისში დაიწყო და 30 თვის განმავლობაში გაგრძელდება.

The first newsletter was published within the framework of the "HERIPRENEURSHIP" project
Telavi State University is involved in the international project "HERIPRENEURSHIP", one of the main goals of which is to raise the awareness of cultural heritage and support its economic benefits. This time, the first newsletter was developed in Georgian language, which is a kind of report of the activities carried out in 2021.
The project is funded by the European Union, and the leading partner is the Development Agency of Kavala. The project started in July 2020 and will continue for 30 months.