თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრი გაიხსნა
30 დეკემბერს თესაუში  სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრი გაიხსნა ERASMUS+ საერთაშორისო პროექტ E-PSY ფარგლებში.
სტუდენტებს და კურსდამთავრებულებს შესაძლებლობა ექნებათ უნივერსიტეტში ინტეგრირებული, კვალიფიციური კონსულტანტის მომსახურება მიიღონ.
პროექტი სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ხელმძღვანელობით ხორციელდება, რომლის მიზანია საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში სტუდენტთა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების შექმნა, მათი მუშაობის ხელშეწყობა და შესაბამისი სპეციალისტების მომზადება.
პროექტის ფარგლებში აკადემიური, ემოციური და ფსიქოლოგიური პრობლემების მქონე სტუდენტები მიიღებენ ფსიქოლოგიურ კონსულტაციას და დახმარებას. ასევე, გადამზადდებიან ფსიქოლოგიური კონსულტაციის სპეციალისტები ვინც მოემსახურება სტუდენტებს უმაღლესი სასწავლებლის ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრის ფარგლებში. აღნიშნული პროექტის განხორციელება ხელს შეუწყობს სტუდენტების ფსიქიკურ ჯანმრთელობას, მათ კეთილდღეობას, მათი პოტენციალის განვითარებას.

On December 30, the Psychological Counseling Center for students was opened in TeSaU within the framework of the ERASMUS+ international project E-PSY.
Students and graduates will have the opportunity to receive the services of an integrated, qualified consultant at the university.
The project is being implemented under the leadership of Sukhumi State University, the purpose of which is to create Psychological Counseling Centers for students in higher education institutions of Georgia, support their work and train relevant specialists.
Within the project, students with academic, emotional and psychological problems will receive psychological counseling and support. Also, psychological counseling specialists, who will serve students within the framework of the psychological counseling center of the higher education institution, will be trained. Implementation of the mentioned project will contribute to the mental health of students, their well-being, and development of their potential.
For detailed information about the project, please visit the project website: http://epsy.ge/ka
You can sign up for a psychologist's consultation at the following email: ia.chaqiashvili@tesau.edu.ge