საქართველოს ბანკის სტიპენდია გამოცხადებულია!
2024 წლის 6 ნოემბერს, მეცნიერების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰორიზონტი ევროპას საგრანტო ოფისის ორგანიზებით ჩატარდა ტრენინგი “საპროექტო განაცხადის ძირითადი კომპონენტები (Excellence, Impact and Implementation) და შეფასების კრიტერიუმები, რომელიც მიზნად ისახავდა უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისა და ახალგაზრდა მკვლევრების მხარდაჭერას სამეცნიერო-კვლევითი პროექტის განაცხადის მომზადების მიმართულებით. ტრენინგს უძღვებოდა ოფისის კოორდინატორი, ასოც. პროფესორი ქეთევან შაშვიაშვილი.
შეხვედრა გახსნა რექტორის მოადგილემ სამეცნიერო დარგში პროფ. ნუნუ გელდიაშვილმა, რომელმაც აღნიშნა, თუ რა დიდი მნიშვნელობა აქვს მეცნიერებას საზოგადოებისა და ქვეყნის განვითარებაში. აგრეთვე, ხაზი გაუსვა ჰორიზონტი ევროპას, როგორც მეცნიერების განვითარების ხელშემწყობ უმიშვნელოვანეს პროგრამას.

Training for TESAU academic staff
On November 6, 2024 Telavi State University Horizon Europe grant office organized a training session for TESAU academic staff and young researchers on the topic of the key sections (Excellence, Impact and Implementation) of a Horizon Europe proposal. The session was conducted by the Grant Office Coordinator, Assoc. Prof. Ketevan Shashviashvili.
The event marked the World Science Day and it was opened by the Vice Rector for Scientific Affairs who pointed out the importance of science in the development of society and the country. She also emphasized the significant role of Horizon Europe program in promoting the development of science.