,,უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებელთა გადამზადება სწავლების ინოვაციურ მეთოდებში“-პროექტის (PRINTEL) საანგარიშო შეხვედრა თესაუში
23 იანვარს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, Erasmus+  -ის საგრანტო პროექტის- CBHE Programme-ის საგრანტო პროექტის - ,,PRINTeL’’-585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP-„ცვლილება საკლასო ოთახში: ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ხელშეწყობა, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში სტუდენტის სწავლის გამოცდილების გაღრმავების მიზნით“, -ფარგლებში, საანგარიშო შეხვედრა გაიმართა.
აღნიშნული  პროექტის ფარგლებში, ევროპის წამყვან უნივერსიტეტებში დატრენინგებულმა თესაუს  პროფესორ-მასწავლებელებმა უნივერსიტეტის რექტორს, რექტორის მოადგილეებს, ადმინისტრაციის  ხელმძღვანელს და ადმინისტრაციის სხვა წარმომადგენლებს საზღვარგარეთ მიღებული ცოდნისა და გამოცდილების შესახებ ანგარიში ჩააბარეს.   თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  პროფესორები საკუთარ გამოცდილებას თესაუს პროფესორ-მასწავლებლებსაც გაუზიარებენ და   2019 წლის  თებერვალ-მარტის თვეებში ტრენინგებს ჩაუტარებენ.
პროექტის კოორდინატორია ერევნის სახელმწიფო უნივერსიტეტი. PRINTeL-ის  ევროპელი პარტნიორები  არიან : ესპანეთი, პორტუგალია,  ბელგია, შვედეთი და  ავსტრია. პროექტის ხანგრძლივობაა 3 წელი- 2017 წლის 15 ოქტომბრიდან 2020 წლის 14 ოქტომბრამდე.
პროექტის ფარგლებში, რომელიც    სწავლების თანამედროვე მეთოდების დანერგვას ითვალისწინებს,  უნივერსიტეტში აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის განვითარების ცენტრი ჩამოყალიბდება. PRINTeL განათლების სხვადასხვა რესურსების გამოყენებას და ახალი ტექნოლოგიების გაძლიერებას ისახავს მიზნად.

“Retraining the University Professor-Teachers in Innovative Teaching Methods” – Project (PRINTeL) Reporting Meeting at TeSaU
Within the framework of Erasmus+ CBHE Programme grants project – “PRINTeL”-585760-EPP-1-2017-1-AM-EPPKA2-CBHE-JP- “Change in Classroom: Promoting Innovative Teaching & Learning to Enhance Student Learning Experience in Eastern Partnership Countries”, a reporting meeting was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on January 23rd.
Under the abovementioned project, TeSaU professor-teachers trained at leading universities of Europe made reports about the knowledge and experience gained abroad to the University Rector, Vice Rectors, Head of Administration and other administrative assistants. Telavi State University professors will share their experience with TeSaU professor-teachers as well. They will conduct trainings in February-March 2019.
The project coordinator is Yerevan State University. PRINTeL European partners are: Spain, Portugal, Belgium, Sweden and Austria. The project duration covers 3 years – from October 15, 2017 to October 14, 2020.
Academic and administrative staff development center will be established at TeSaU under the mentioned project that provides development of modern teaching methods. PRINTeL aims at using different educational resources and developing modern technologies.