თესაუს და იბსუს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
სსიპ  იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და   შპს ,,შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტს“ შორის 28 იანვარს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ორმხრივი თანამშრომლობა, საგანმანათლებლო და სამეცნიერო კვლევების მიმართულებით, ერთობლივ მუშაობას ითვალისწინებს. პარტნიორობის შესახებ შეთანხმების საგანია საგანმანათლებლო და სამეცნიერო კვლევების შესაძლებლობის ხელშეწყობა, როგორც სტუდენტებისთვის, ასევე, აკადემიური პერსონალისთვის. იგეგმება გამოცდილების გაცვლა კულტურის მიმართულებითაც.
როგორც მემორანდუმის ხელმოწერის დროს მხარეებმა განაცხადეს, სამომავლოდ ჩატარდება ერთობლივი შეხვედრები, სიმპოზიუმები, განხორციელდება სამეცნიერო კვლევითი და სხვა სახის პროექტები.
მემორანდუმს ხელი იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, ირმა შიოშვილმა და ,,შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის“ რექტორმა, ილიას ჩილოღლუმ, მოაწერეს და ერთმანეთს საჩუქრები გადასცეს.

Memorandum of Understanding was signed between TeSaU and IBSU
Memorandum of Understanding was signed between LEPL Iakob Gogebashvili Telavi State University and LTD “International Black Sea University” on January 28th.
Mutual collaboration, in the field of educational and scientific researches, provides joint work. The subject of an agreement is promoting educational and scientific research capacities for students and academic staff as well. Exchange of experiences is planned to be fulfilled in the field of culture too.
While signing memorandum the parties agreed that joint meetings, symposiums will be arranged in future, scientific research and other related projects will be implemented.
The Memorandum of  Understanding was signed by Iakob Gogebashvili Telavi State University Rector, Irma Shioshvili and “International Black Sea University” Rector, Ilyas Ciloglu. After the agreement they gave gifts to each other.