დიდი ბრიტანეთის ,,მოძრავი საელჩო“ თესაუში
დიდი ბრიტანეთის ელჩი  ჯასთინ მაკკენზი სმითი  ,,მოძრავი საელჩოს“ პროექტის-,,ბრიტანეთი/საქართველო 2019 სეზონის“ ფარგლებში,   იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა.
ელჩმა ბრიტანეთსა და საქართველოს შორის  მეგობრულ ურთიერთობაზე, უკვე განხორციელებულ და სამომავლოდ  დაგეგმილ ერთობლივ პროექტებზე ისაუბრა  და  ყურადღება  საგანმანათლებლო  გაცვლით პროგრამებზე  გაამახვილა.
შეხვედრის დასასრულს  ბრიტანელმა დიპლომატმა სტუდენტების კითხვებს უპასუხა.
,,ბრიტანული სეზონი“-დიდი ბრიტანეთის საელჩოსა და ბრიტანეთის საბჭოს ერთობლივად დაგეგმილი სპეციალური პროგრამაა, რომელიც დიდ ბრიტანეთსა და საქართველოს შორის განსაკუთრებულ  მეგობრობას აღნიშნავს და სამი თვის განმავლობაში 60-ზე მეტი ღონისძიების ჩატარებას ითვალისწინებს.

“Pop-Up-Embassy” of Great Britain at TeSaU
Within the framework of “Pop-Up-Embassy” project  – “UK/Georgia2019” British Ambassador to Georgia Justin McKenzie Smith met with Iakob Gogebashvili Telavi State University students.
The Ambassador spoke about the partnership relations between the UK and Georgia, already implemented and joint projects planned for future.  He emphasized educational exchange programs as well.
At the end of the meeting, the British diplomat answered students’ questions.
“The British Season” – represents the joint program planned by the British Embassy and British Council. The program indicates the special friendship between the UK and Georgia and provides organization of more than 60 events within the period of three months.