,,ერასმუს+“-ის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამების ( Degree Mobility) პრეზენტაცია თესაუში
,,ერასმუს+“-ის  ეროვნული ოფისის წარმომადგენლებმა, თათა ლორთქიფანიძემ  და ნინო ურუშაძემ , 24 ოქტომბერს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ,,ერასმუს+“-ის  ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამების ( Degree Mobility) პრზენტაცია გამართეს.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, ევროკავშირი,   ,,ერასმუს+“-ის პროგრამის ფარგლებში, აფინანსებს ევროპის  სულ მცირე სამი ქვეყნის უნივერსიტეტების მიერ შემუშავებულ   სამაგისტრო პროგრამებს. საგრანტო თანხა ფარავს ამ პროგრამების განხორციელების ადმინისტრაციულ ხარჯებს და სტუდენტთა სტიპენდიებს.
სამაგისტრო პროგრამის დარულების შემდეგ გაიცემა  ერთობლივი (Joint Degree) ან მრავლობითი (Multiple Degree)  აკადემიური ხარისხი.

“Erasmus+” National Office representatives – Tata Lortkipanidze and Nino Urushadze - made a presentation at Iakob Gogebashvili Telavi State University on October 24th. The presentation was about “Erasmus+” joint master programmes (Degree Mobility).
During the meeting it was mentioned that the European Union, within the framework of ‘Erasmus+” program, allots funds for the Master Programmes elaborated by the Universities of at least three European countries. The grants amount, allotted for the implementation of the programmes, covers administrative expenses and student allowances.
After the completion of the Master Program, joint or multiple degrees will be awarded to the students.