შეხვედრა პანკისში, პროექტი „INTEGRITY“-ის ფარგლებში
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები 19 თებერვალს  პანკისის ხეობის საჯარო სკოლების  მოსწავლეებს შეხვდნენ და  პლაგიატის შესახებ ესაუბრნენ.
შეხვედრა  პროექტი „INTEGRITY“-ის ფარგლებში  ჩატარდა და მოსწავლის ცხოვრებაში   პლაგიატის გავლენის უარყოფით მხარეებს და მისი აღმოფხვრის გზებს შეეხო.
„INTEGRITY“ ევროკავშირის  მიერ  ,,ერასმუს  პლუსის“  ინსტიტუციური  განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსდა და   ილიას  სახელმწიფო  უნივერსიტეტის  კოორდინატორობით  ხორციელდება.  კონსორციუმის წევრია 12 ქართული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება და 4 ევროპელი პარტნიორი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება: ვენის (ავსტრია), როეჰემპტონის(დიდი ბრიტანეთი), უფსალას (შვედეთი), დუბლინის (ირლანდია) უნივერსიტეტები.

Meeting in Pankisi within the framework of the “INTEGRITY” Project
Iakob Gogebashvili Telavi State University representatives met with the students of Pankisi Gorge Public schools on February 19th and spoke about plagiarism.
The meeting was held under the “INTEGRITY” project. It covered  the aspects of negatives sides of plagiarism impact on student’s life and the ways of their elimination.
The project “INTEGRITY” is funded by the European Union within the framework of Erasmus+ institutional development grants contest 2017. The project is being implemented under the coordination of Ilia State University. Twelve Georgian Higher Educational Institutions and four European partner Higher Educational Institutions are the members of the consortium:  Universities of Vienna (Austria), Roehempton (Great Britain), Uppsala (Sweden) and  Dublin (Ireland).