„INTEGRITY“-ის პროგრამის პრეზენტაცია თელავის საჯარო სკოლების პედაგოგებისთვის
21 თებერვალს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, „INTEGRITY“-ის პროგრამის  ფარგლებში,  ადგილობრივი საჯარო სკოლების  პედაგოგებისთვის  საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა.
პლაგიატის წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ  პრეზენტაცია   თესაუს საერთაშორისო ურთიერთობების   სამსახურის უფროსმა, თამარ ასლანიშვილმა, გამართა.    პედაგოგები დეტალურად გაეცნენ პლაგიატის უარყოფით როლს და აკადემიური არაკეთილსინდისიერებით გამოწვეულ  საფრთხეებს. შეხვედრაზე საუბარი „Turnitin“-ის მოდულს,  პლაგიატის აღმოჩენის ტექნიკურ შესაძლებლობებს, ასევე, უნივერსიტეტის საქმიანობას,   საერთაშორისო პროექტებს სხვა საკითხებს შეეხო.
„INTEGRITY“ ევროკავშირის მიერ, ,, ერასმუს პლიუსის“  ინსტიტუციური განვითარების 2017 წლის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში,  დაფინანსდა და ილიას სახელმწიფოუნივერსიტეტის კოორდინატორობით ხორციელდება.
პროექტი მიზნად ისახავს ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ისეთი პოლიტიკისა და მექანიზმების შემუშავებას, რომლებიც პლაგიატის შემთხვევების გამოვლენას, აღმოფხვრას,  პრევენციას  და ცნობიერების ამაღლებას შეუწყობს ხელს.

Under the “INTEGRITY” program, informational meeting was held for local public school pedagogues at Iakob Gogebashvili Telavi State University on February 21st.
Presentation about plagiarism was made by the head of TeSaU International Relations Office, Tamar Aslanishvili. Pedagogues got detailed information about the negative role of plagiarism and threats caused by the academic dishonesty. The meeting also covered the aspects of “Turnitin” module, technical capabilities of plagiarism detection, as well as university activities, international projects and so on.
“INTEGRITY” is funded by the European Union within the framework of  “Erasmus +” institutional development grants contest 2017. It is being implemented under the coordination of Ilia State University.
The project aims to develop the mechanisms and policy in higher educational institutions of Georgia that promote plagiarism detection, prevention, eradication  and reinforcement of awareness.