,,ინოვაციები კურიკულუმში სოციალური ჩართულობის მხარდასაჭერად“ (CISI)-შეხვედრა თესაუში
,,ერასმუს +“-ის საერთაშორისო პროექტის-,,ინოვაციები კურიკულუმში სოციალური ჩართულობის მხარდასაჭერად“  (CISI)-ფარგლებში, 6 მარტს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საინფორმაციო  შეხვედრა ჩატარდა.
თესაუს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის წარმომადგენელი, პროექტის მენეჯერი  მაკა კოჭაური და უნივერსიტეტის განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტის  პროფესორ-მასწავლებლები, რომლებიც ამავე პროექტის წევრები არიან,  საჯარო სკოლების დირექტორებს, პედაგოგებს, მშობლებს და  არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდნენ. პროექტის წევრებმა პროექტის მიზნებსა და ამოცანებზე ისაუბრეს.
პროექტის მიზანია, სკოლებში ინკლუზიური განათლების ხარისხის გაუმჯობესების  გზით, სკოლებში შშმ პირთა სოციალური ჩართულობის ხელშეწყობა.
საერთაშორისო  პროექტში, რომლის ამოცანაა ახალი აკადემიური, სატრენინგო  კურსების და მოდულების განვითარება, თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად, საქართველოს და ევროპის წამყვანი უნივერსიტეტები არიან  ჩართული.

“Curriculum Innovation for Social Inclusion” (CISI) – Meeting at TeSaU
Within the framework of “Erasmus+ “  international project  -  “Curriculum Innovation  for Social Inclusion” (CISI) – an informational meeting was held at Iakob Gogebashvili Telavi State University on March 6th.
TeSaU International Relations Office representative, project manager Maka Kotchauri and  professor-teachers of the faculty of Education Sciences, who are the members of the abovementioned project, met with public school directors, pedagogues, parents and representatives of non-governmental organizations. They spoke about the project goals and objectives.
The project aims to promote social inclusion of PwDs (Persons with Disabilities) at schools through the enhancement of inclusive education quality.
Along with Telavi State University Georgian and European leading universities are also involved in the international project that provides improvement of new academic, training courses and modules.