VITAGLOBAL -ის ფარგლებში ონლაინ შეხვედრა გაიმართა
2020-ის 23 მარტს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის VITAGLOBAL ფარგლებში  ონლაინ შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე განხილულ იქნა არსებული პანდემიიდან გამომდინარე პრობლემები და გამოწვევები, რომელიც პროექტის მიმდინარეობას ხელს უშლის. არსებული ვითარების გამო, გაუქმდა ივნისში ურუგვაიში  დაგეგმილი პროექტის შეხვედრაცონლაინ შეხვედრაზე პროექტის კოორდინატორმა დააანონსა ასევე პროექტის  ერთი წლით გახანგრძლივება, თუმცა,  პროექტის ფარგლებში შექმნილი სამუშაო ჯგუფები, რომლებიც 6 სასწავლო მოდულზე მუშაობენ, აუცილებლად ონლაინ შეხვედრებით გააგრძელებენ მუშაობას
VITAGLOBAL-ი ევროკომისიის მიერ თანადაფინანსებული პროექტია, რომელიც ითვალისწინებს მევენახეობა-მეღვინეობის სამაგისტრო პროგრამის ინტერნაციონალიზაციას. პროექტის წევრები ევროპელი პარტნიორების  (ესპანეთი, საფრანგეთი, პორტუგალია) გარდა  ლათინო ამერიკის (არგენტინა, ჩილე და ურუგვაი) და სამხრეთ აფრიკის უნივერსიტეტები არიან.

Online Meeting within the framework of VITAGLOBAL
Within the framework of the EC funded project VITAGLOBAL an online meeting was carried out on March 23rd, 2020. Current problems and challenges caused by the pandemic situation all over the world were discussed during the meeting. It was mentioned that they hinder the project implementation process. Consequently, meeting under the project that was planned in Uruguay in June was cancelled. During the online meeting the project coordinator also announced about the extension of the project with the period of a year, though, the working teams created under the project, working on 6 study modules, will continue their work via the online meetings.
VITAGLOBAL is the EC co-funded project that provides internationalization of the Viticulture-Winemaking MA program. Except for the European partners (Spain, France, Portugal) the project members are the universities of Latin America (Argentina, Chile, Uruguay) and South Africa.