LOVEDISTANCE პროექტის კონსორციუმის მორიგი შეხვედრა ისრაელში
2022 წლის 14-17 მარტს  თელავივში (ისრაელი) პროექტ Lovedistance-ის  მორიგი შეხვედრა გაიმართა. პანდემიის შემდეგ  ეს იყო პირველი პირისპირ შეხვედრა პროექტის ფარგლებში.  შეხვედრას მასპინძლობდა ისრაელის ყველა პარტნიორი  უნივერსიტეტი.
შეხვედრის  პირველი ორი დღე დაეთმო ისრაელში ჩატარებული პირველი პილოტირების შედეგებს, რომელზეც ყველა პარტნიორი ერთხმად შეთანხმდა ონლაინ კურსების ხარისხის შეფასების აუცილებლობაზე. გადაწყდა, რომ  ესპანელი კოლეგების დახმარებით შემუშავდება ასეთი შეფასების ფორმები და ინსტრუმენტები, რომლის დახმარებით შეფასდება პარტნიორ უნივერსიტეტებში განხორციელებული საპილოტე კურსები.  გარდა ამისა, შეხვედრის ფარგლებში  ელექტრონული სწავლების აქტუალურ გამოწვევებზე ერთდღიანი ჰიბრიდული კონფერენციაც მოეწყო, კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს როგორც მასპინძლებმა, ასევე მოწვეულმა პერსონალმა.
შეხვედრის დასკვნითი დღე დაეთმო პროექტის მენეჯმენტის სამუშაო პაკეტს, პარტნიორებმა განიხილეს მიმდინარე გამოწვევები და სამომავლო ნაბიჯებზე შეთანხმდნენ.

Another Meeting of the LOVEDISTANCE Project Consortium in Israel
On March 14-17, 2022, another meeting of the LOVEDISTANCE project was held in Tel Aviv (Israel). After the pandemic, this was the first face-to-face meeting within the framework of the project. The meeting was hosted by all partner universities in Israel.
The first two days of the meeting were devoted to the results of the first pilot study conducted in Israel, during which all partners unanimously agreed on the need to evaluate the quality of online courses. It was decided that with the help of Spanish colleagues, such evaluation forms and tools will be developed, with the help of which the pilot courses implemented in the partner universities will be evaluated. In addition, within the framework of the meeting, a one-day hybrid conference on the current challenges of e-learning was organized, both the hosts and the invited staff participated in the conference.
The final day of the meeting was devoted to the project management work package. Partners discussed present-day challenges and agreed on future steps.