საერთაშორისო პროექტის DUGEOR-ის ფარგლებში დაგეგმილი სასწავლო ვიზიტი ავსტრიაში
2023 წლის 14-18 მაისს  თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მთავარი სპეციალისტი ნინო კორინთელი, აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი ლევან შავაძე და აგრარულ მცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორი მანანა კევლიშვილი გრაცში (ავსტრია) იმყოფებოდნენ. მათ ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის DUGEOR-ის ფარგლებში დაგეგმილ სასწავლო ვიზიტში მიიღეს მონაწილეობა.
პროექტი DUGEOR ქართულ უმაღლეს სასწავლებლებში დუალური სწავლების დანერგვისთვისაა შექმნილი. აღნიშნული სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში ავსტრიელმა კოლეგებმა ქართველ კოლეგებს  საკუთარი გამოცდილება გაუზიარეს და შეახვედრეს პარტნიორებს, რომლებთანაც დუალურ საგანმანათლებლო პროგრამებს ახორციელებენ (სიმენსი, Gosser Bruwery KNAPP, Zotter Schokolade). საქართველოს მხრიდან პროექტში ჩართულები არიან ხარისხის განვითარების ევროვნული ცენტრი და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო. იგეგმება საკანონმდებლო  ცვლილებების შემუშავება დუალური განათლების ხელშეწყობისთვის.

Study Visit to Austria planned within the framework of the International Project DUGEOR
On May 14-18, 2023, the chief specialist of Telavi State Uiversity International Relations Office, Nino Korinteli, the Dean of the Faculty of Agricultural Sciences, Levan Shavadze, and the Professor of the Faculty of Agricultural Sciences, Manana Kevlishvili, were in Graz (Austria). They took part in the study visit planned within the framework of the DUGEOR project funded by the European Commission.
The DUGEOR project is designed to introduce dual education in Georgian higher educational institutions. Within the mentioned study visit, the Austrian colleagues shared their experience with the Georgian ones and introduced the partners with whom they implement dual educational programmes (Siemens, Gosser Bruwery KNAPP, Zotter Schokolade). From the Georgian side, the National Center for Educational Quality Enhancement and the Ministry of Education and Science of Georgia are involved in the project. With the purpose of promoting dual education, some legislative changes are planned to be elaborated.
Within the framework of the project, two study visits to Germany and Serbia are planned until the end of 2023.