თელავის უნივერსიტეტში ტუშას უნივერსიტეტის პროფესორები იმყოფებიან
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტს იტალიის, ტუშას უნივერსიტეტის პროფესორები სტუმრობენ.
მეღვინეობა-მევენახეობის მიმართულების მკვლევარების, ასოცირებული პროფესორის ანა კარბონის, სრული პროფესორის მარკო ესტისა და ასოცირებული პროფესორის რიტა ბიასის ვიზიტი Erasmus+ICM პროექტის სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში მიმდინარეობს.
იტალიელი მეცნიერები უნივერსიტეტის რექტორს, შალვა ჭკადუას შეხვდნენ და ურთიერთანამშრომლობის დეტალები და შემდგომი პერსპექტივები განიხილეს.
სტუმრებმა შეხვედრები ჩაატარეს პროექტის მონაწილე სტუდენტებთან, აგრარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანთან და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურთან.
პროექტის ფარგლებში თანამშრომლობა ტუშას უნივერსიტეტთან 2007 წლიდან დაიწყო. უცხოელი პროფესორები თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, 28 ივლისამდე დარჩებიან.

Professors from the University of Tuscia, Italy are visiting Iakob Gogebashvili Telavi State University.
Visit of the researchers in the field of viticulture-enology, Associate Professor Anna Carbone, Full Professor Marco Esti and Associate Professor Rita Biasi, is taking place within the framework of the Erasmus+ ICM project student and academic staff exchange programme.
Italian scientists met with the University Rector, Shalva Tchkadua, and discussed the details of cooperation and further prospects.
The guests held meetings with the students participating in the project, the Dean of the Faculty of Agricultural Sciences and the International Relations Office.
Within the framework of the project, cooperation with Tuscia University began in 2007. Foreign professors are staying at Telavi State University until July 28.