თელავის უნივერსიტეტში პროექტ Pact4skill-ის ფარგლებში გაცნობითი ხასიათის ღონისძიება გაიმართა.
იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,Pact4skill-ის ფარგლებში სხვადასხვა სექტორის დაინტერესებული მხარისთვის გაცნობის შეხვედრა მოეწყო.
შეხვედრას, რომელიც ჰიბრიდულ რეჟიმში ჩატარდა, ადგილობრივი მხარის წარმომადგენლების გარდა, საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტების წარმომადგენლები და უცხოელი მონაწილეები ესწრებოდნენ.
უნივერსიტეტის ათმა სტუდენტმა, შეხვედრის მონაწილეებს ამსტერდამის ვიზიტის დროს შექმნილი პრეზენტაციები წარუდგინა.
პრეზენტაციების შემდეგ, სტუდენტებმა აუდიტორიის შეკითხვებს უპასუხეს.
პროექტი Pact4skill ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტია, რომლის პარტნიორები თელავის უნივერსიტეტის გარდა, კვიპროსის თავისუფალი უნივერსიტეტი,. საფრანგეთის პარიზის ქერჯის უნივერსიტეტი , საბერძეთის,. იტალიის და ნიდერლანდების სხვადასხვა უნივერსიტეტები არიან.

An Introductory Event was held at Telavi State University as part of the Pact4skill Project
The event, organized at Iakob Gogebashvili Telavi State University within the framework of Pact4skill, brought together stakeholders from various sectors.
The meeting, held in a hybrid format, was attended by representatives from different Georgian universities, as well as foreign participants and local representatives.
During the meeting, ten university students presented the presentations they had made during their visit to Amsterdam to the participants. Following the presentations, the students answered questions from the audience.
The Pact4skill project is funded by the European Commission and has partners that include Telavi State University, the Free University of Cyprus, Kerji University of Paris in France, and various universities in Greece, Italy and the Netherlands.